MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

Powitaliśmy gości z niemieckiego Sindelfingen

20 września 2019

Dzisiaj  p. dyrektor Teresa Mościcka oficjalnie powitała uczniów i nauczycieli zaprzyjaźnionego Goldberg – Gymnasium z niemieckiego Sindelfingen, którzy od 19 do 28 września przebywać będą w Polsce. W tym roku przybyli do nas: Erika Blehm, Umut Celik, Amelia Fuchslocher, Cristina Hammer, Alissa Katz, Lisa-Marie Kaupp, Vincent Pedde, Simon Rolf, Bennet Weber, Liam Winkler, Kim Wolf wraz ze swoimi opiekunkami – p. Jasmin Beck i p. Moniką Roos. W tegoroczną wymianę młodzieżową zaangażowali się następujący polscy uczniowie: Wiktoria Bartylak, Hanna Betiuk, Aleksandra Dudek, Julia Kowalczuk, Grzegorz Kryszczuk, Aleksandra Lewandowska, Filip Nowosadzki, Julia Olifirowicz, Maria Pyzel, Bogumiła Szaruga, Zuzanna Szostak, Szymon Woszczewski oraz Oliwia Woźniak.  Główną realizatorką projektu wymiany jest p. prof. Renata Jóźwiak.

W programie pobytu naszych gości z Niemiec znalazły się m. in.: wycieczki po Chełmie, do Lublina, Zamościa i Krakowa, rajd rowerowy dookoła naszego miasta połączony z zajęciami integracyjnymi w języku angielskim i niemieckim nad Zalewem Żółtańce, warsztaty polsko – niemieckie przygotowane przez Klub Europejski „Czapla”.

Projekt jest sponsorowany przez fundację Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży, Radę Rodziców w I LO w Chełmie oraz rodziców uczniów uczestniczących w wymianie.

Gościom z Niemiec życzymy wielu niezapomnianych wrażeń w czasie pobytu w Polsce.

Fot.: Maria Pyzel

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl