MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

Bal Studniówkowy w „Czarnieckim”

14 stycznia 2023

Uczniowie klas czwartych naszego liceum bawili się na swoim balu studniówkowym. Podobnie jak rok temu odbył się on w Centrum Hotelowo – Konferencyjnym „Regent” w Pawłowie.

„Bo coś w szaleństwach jest młodości, / Wśród lotu wichru, skrzydeł szumu, / Co jest mądrzejsze od mądrości / I rozumniejsze od rozumu” – słowami Leopolda Staffa uczestników balu powitali Julia Kowalczuk z kl. IV a i Oliwier Oleszczuk z kl. IV d. Młodzież klas maturalnych wyraziła wdzięczność za ustawiczny trud wkładany w jej kształcenie i wychowywanie p. dyrektor Halinie Smyk, p. wicedyrektor Agacie Brzozowskiej, a także swoim wychowawcom: p. Aldonie Klejmont, p. Małgorzacie Kość, p. Honoracie Zakrzewskiej, p. Dorocie Mandzińskiej, p. Hannie Jarosz.

Bal studniówkowy uroczyście otworzyła p. dyrektor Halina Smyk, życząc czwartoklasistom znakomitej zabawy oraz sukcesów na maturze. Następnie głos zabrała p. Ewa Opitz – Guz z Rady Rodziców w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie. W imieniu wychowawców swoje życzenia i podziękowania przekazała p. Dorota Mandzińska. Przedstawicielka tegorocznych maturzystów, Maja Langiewicz z kl. IV c, wyraziła wdzięczność gronu pedagogicznemu, a także rodzicom za ustawiczną opiekę. Wreszcie p. Marta Sadowska (autorka układów tanecznych wszystkich klas) oraz p. Tomasz Kociuba poprowadzili uczniów do tradycyjnego poloneza. W części oficjalnej oczywiście nie mogło zabraknąć utworu „Niech żyje bal”, który perfekcyjnie wykonały Gabriela Dadas z kl. IV e i Natalia Rados z kl. IV a.

Po tradycyjnym polonezie rozpoczęła się beztroska zabawa. Zespól muzyczny przez całą noc porywał młodzież do tańca.

Fot. Anna Sadlak, Dawid Branecki

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl