Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Życie warte jest rozmowy…
Całodobowe bezpłatne numery pomocowe
TELEFON I CZAT ZAUFANIA dla dzieci i młodzieży: 800 119 119 (w godz.: 14.00 – 22.00)
Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: 800 702 222 (dorośli)
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (dzieci i młodzież)
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (dzieci i młodzież)
Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123 (dorośli)
Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia: 112 (dzieci, młodzież i dorośli)
Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”: 800 120 002 (dzieci, młodzież i dorośli)
Inne numery telefonów pomocowych znajdziesz na stronach:
www.zapobiegajmysamobojstwom.pl
www.zwjr.pl/bezplatne-numery-pomocowe
www.pokonackryzys.pl
Prawdziwy obraz dysleksji w Polsce
Raport “Dysleksja w Polsce w 2023 r.” przedstawia dane z Ogólnopolskiego Testu Dysleksji, przeprowadzanego bezpłatnie wśród uczniów szkół podstawowych i średnich przez serwisy edukacyjne Dyktanda.pl oraz ZDAY pod patronatem m.in. Fundacji Języka Polskiego. Miał on na celu pomóc dzieciom i młodzieży w zidentyfikowaniu trudności w nauce na możliwie jak najwcześniejszym etapie, umożliwiającym podjęcie stosownych działań.
Wyniki Ogólnopolskiego Testu Dysleksji mogą zrewolucjonizować postrzeganie dysleksji w naszym kraju. W pierwszej, przeprowadzonej jesienią 2023 r., edycji testu uczestniczyło niemal 4 tys. uczniów. I aż u połowy badanych dostrzeżono symptomy dysleksji! Dysleksja ani nie jest powodem do wstydu, ani nie przekreśla szans. Wręcz przeciwnie – zdając sobie sprawę z trudności, z jakimi zmaga się uczeń, można skutecznie pomagać mu osiągnąć jego cele. Trzeba pamiętać, że niezdiagnozowana i pozostawiona samej sobie dysleksja może utrudniać nie tylko naukę, ale i codzienne funkcjonowanie. Dlatego właśnie celem testu było wczesne wyłapanie symptomów dysleksji wśród uczniów. Wysoki rezultat stanowił dla ucznia i rodziców sygnał, że warto wybrać się do poradni psychologiczno-pedagogicznej. A to z kolei otwiera drogę do skuteczniejszego wsparcia młodzieży.
Pobierz bezpłatnie Raport! Zapraszamy do odwiedzenia strony [WEJDŹ] i pobrania pełnego raportu. Podejmij działanie – wykonaj test! Nie wiesz, jak rozpoznać pierwsze oznaki dysleksji? Bez obaw, na szczęście Test Dysleksji jest ponownie dostępny. Bezpłatnie! Instrukcję wypełnienia testu znajdziesz pod tym linkiem: [ZOBACZ] Uzyskany wynik warto traktować jako wskazówkę, czy zalecana jest wizyta w poradni psychologiczno-pedagogicznej. A im wcześniej podejmie się działanie w odpowiedzi na pojawiające się symptomy, tym lepiej.
Stowarzyszenie Integracji Rodzin „Przystań” przy ul. Ogrodowej 46 w Chełmie, w ramach realizacji zadania współfinansowanego przez Miasto Chełm pod nazwą: „Program profilaktyki zachowań autoagresywnych, suicydalnych, depresji, zaburzeń nastroju, uzależnień behawioralnych i innych zaburzeń u dzieci i młodzieży z terenu Miasta Chełm – edycja 2023”, od 15.04.2023 r. prowadzi całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.
Telefon prowadzony jest z myślą o każdym młodym człowieku, który potrzebuje zadzwonić i uzyskać specjalistyczną poradę, profesjonalne wsparcie lub oddziaływanie interwencyjne w sytuacji kryzysu psychicznego.
Telefon prowadzony pod numerem: 885 558 896 i jest uzupełnieniem ogólnopolskiej linii telefonicznej w sytuacjach nagłych i zagrażających: 116 111, 800 108 108, 121 212.
Przejdź do strony
Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2
Powrót