MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

IX Debata Oksfordzka za nami

14 listopada 2019

Co jest ważniejsze: kultura czy przemysł? Czy pieniądze są kluczem do sukcesu? Te i inne pytania padały podczas doskonałej szermierki słownej nie w Oksfordzie, tylko w I LO w Chełmie.

Klub Debat Oksfordzkich po raz kolejny przygotował jakże interesującą wymianę poglądów. Uczniowie występujący w potyczce polskojęzycznej musieli zmierzyć się z tematem: „Czy rozwój przemysłu jest ważniejszy od rozwoju kultury?”. W skład zespołu „tezy”’ wchodzili: Hanna Betiuk z kl. I fg, Joanna Fedorowicz z kl. I bg, Wiktor Wójcicki z kl. I bg oraz Patryk Dziadko z kl. I cg. Natomiast w grupie „antytezy” znaleźli się: Magdalena Puk z kl. I cg, Aleksandra Majówka z kl. I cg, Grzegorz Kryszczuk z kl. I fg i Krzysztof Szewczyk z kl. I fg. Mimo że wszyscy uczestnicy tej debaty byli debiutantami, nie zawiedli ani publiczności, ani jurorów, prezentując wysoki poziom oratorski i merytoryczny.

Oprócz tego po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się debata w języku angielskim, której temat brzmiał: „Money is (not) the real success”. W skład zespołu „tezy” wchodzili: Michał Zgórski z kl. II d, Kacper Kuba z kl. II d i Natan Brzozowiec z kl. II d. Natomiast w grupie „antytezy” znalazły się: Natalia Królikowska z kl. II d,  Julia Stojecka z kl. II d oraz Alicja Smętkowska z kl. II d. Czarniecczycy bez barier i kompleksów przeprowadzili wymianę argumentów w języku Szekspira, za co należą im się słowa uznania.

Debatę jako marszałek poprowadził (już po raz drugi) Szymon Pawłowski z kl. III a, a wystąpienia uczniowskie oceniało jury w składzie: p. dyrektor Teresa Mościcka, p. prof. Ewa Gozdek, p. prof. Marek Urban, p. prof. Edyta Kowalczuk oraz p. prof. Anna Sadlak.

Zwycięzcą pierwszej  w tym roku debaty (w języku polskim) okazała się Aleksandra Majówka, II miejsce zajęła Hanna Betiuk, III miejsce przypadło Joannie Fedorowicz.  Decyzją jury w debacie w języku polskim jak i  angielskim wygrały grupy „antytezy”.  Swój głos miała też licznie zgromadzona publiczność, która głosowała online. Według niej, w pierwszej debacie zwyciężyła grupa „tezy”, w drugiej zaś – „antytezy”. Indywidualne wyróżnienia w „debacie angielskiej” otrzymali zasłużenie:  Natalia KrólikowskaI miejsce, Julia StojeckaII miejsce, Natan BrzozowiecIII miejsce.

Wszystkim uczestnikom Serdecznie gratulujemy!

Debatę zorganizowały p. prof. Teresa Kurzępa, p. prof. Aldona Klejmont z pomocą uczniów z kl. I dg – Julii Monastyrskiej, Anity Szaran, Huberta Lekana, Jana Muszyńskiego oraz Magdy Maksymiuk z kl. I fg.

Fot.: Marzena Postój

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl