MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

Jaki pięknie i ciekawie pisać?

27 listopada 2019

Stalówka, atrament i odpowiedni papier w nauce kaligrafii odgrywają kluczową rolę. Uczniowie klasy I cp uczyli się nie tylko pięknie pisać, ale też tworzyć ciekawe opowieści, wzięli bowiem udział w warsztatach kaligrafii oraz kreatywnego pisania, które miały miejsce w Domu Słów – lubelskiej instytucji kulturalno – edukacyjnej.

Kaligrafia uczy cierpliwości, staranności i pokory. To cechy, których w dzisiejszym świecie brakuje. Większość uważa, że kaligrafia to nudne, przestarzałe zajęcie albo mało ciekawa wprawka dla uczących się pisać uczniów szkoły podstawowej. Ale tak nie jest. Do tworzenia manuskryptów potrzebne są specjalne narzędzia – stalówki, pióra czy kałamarz. Ważne są różnego rodzaju obsadki do stalówek, pióra wieczne szeroko ścięte, które będą zostawiały szeroki ślad. Czasami korzysta się nawet z takich artefaktów jak trzcina, bambus, drewniany patyk czy ptasie pióro, które jest uniwersalne, bo można je przyciąć zarówno na ostro, jak i szeroko.

W trakcie warsztatów kreatywnego pisania wszyscy byli autorami i mieli szansę przedstawiać swoje własne próby literackie.

Wyjazd do Lublina zorganizowała p. prof. Honorata Zakrzewska.

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl