MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

Królowa Sportu zdobyła naszą szkołę

08 października 2019

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie rozegrano rejonową licealiadę w ramach ligi lekkoatletycznej. Choć panowała zimna aura, bo na dworze wietrznie i mroźnie, to jednak nasi reprezentanci dzielnie walczyli, zajmując III miejsce w rywalizacji drużynowej zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Mimo braku drużynowego sukcesu na zawody wojewódzkie w Lublinie w bardzo dobrym stylu sportowcy I LO wywalczyli osiem indywidualnych awansów.

Liga lekkoatletyczna to trudne zawody, a przede wszystkim wymagające wyzwanie dla całej drużyny. W ramach rywalizacji sportowej szkoła walczy w pięciu konkurencjach po trzech zawodników/zawodniczek oraz w sztafecie sprinterskiej. Dwanaście najlepszych wyników z poszczególnych konkurencji (biegi na dystansie: 100 m, 400 m, 800 m – dziewczęta, 1500 m – chłopcy, skok w dal lub wzwyż, pchnięcie kulą lub oszczepem oraz bieg sztafetowy: 4 x 100 m) przeliczanych jest na punkty zgodnie z obowiązującymi tabelami PZLA. Na zawody wojewódzkie w rywalizacji indywidualnej awansują trzej pierwsi zawodnicy z każdej konkurencji oraz  mistrz i wicemistrz w rywalizacji drużynowej.

Czarniecczycy wystąpili w składzie: w kategorii dziewcząt – 100 m – Martyna Fabiańczyk z kl. II d, Patrycja Tokarska z kl. III a, Kamila Osińska z kl. I cg, 400 m – Amelia Oleszczyńska z kl. I eg, Katarzyna Szumska z kl. I cg, 800 m – Kinga Cukrowska z kl. III e, Kinga Sienkiewicz z kl. I ag, Gabriela Zosiuk z kl. II a, skok w dal – Katarzyna Magryta z kl. II e, Nikola Oleksiejuk z kl. I ag, Katarzyna Dobrowolska z kl. III a, pchnięcie kulą – Karolina Daniel kl. III e, Agnieszka Szewczyk z kl. II a, sztafeta 4 x 100 m – Patrycja Tokarska, Katarzyna Magryta, Amelia Oleszczyńska, Martyna Fabiańczyk, Kamila Osińska [R], w kategorii chłopców – 100 m – Łukasz Stocki z kl. III d, Szymon Luchowski z kl. I fg, Norbert Hurko z kl. I cg, 400 m – Łukasz Bańka z kl. I cg, Miłosz Kowalczyk z kl. I ep, Karol Słotwiński z kl. I ap, 1500 m – Patryk Stelmaszczuk z kl. III f, Mateusz Blinowski z kl. II g, Mikołaj Oskierko z kl. I ep, Jakub Seniuk z kl. II g, skok w dal – Szymon Dufek z kl. III g, Jakub Jodłowski z kl. III d, Karol Łubkowski z kl. III d, pchnięcie kulą – Łukasz Tatarczak z kl. I fg, Marcin Hałaj z kl. III d, Wojciech Radzicki z kl. III d, Kacper Chochół z kl. III g, sztafeta 4 x 100 m – Szymon Dufek z kl. III g, Łukasz Bańka z kl. I cg, Szymon Luchowski z kl. I fg, Łukasz Stocki z kl. III d. W rywalizacji indywidualnej do kolejnego szczebla zakwalifikowali się: Martyna Fabiańczyk z kl. II d (II miejsce w biegu na 100 m z wynikiem 14,38 sek.), Amelia Oleszczyńska z kl. I eg (II miejsce w biegu na 400 m z wynikiem 69.33 sek.), Katarzyna Magryta z kl. II e (II miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,44 m), sztafeta 4 x 100 m w składzie: Patrycja Tokarska, Katarzyna Magryta, Amelia Oleszczyńska, Martyna Fabiańczyk, Kamila Osińska [R] (II miejsce z wynikiem 57,06 sek.), Łukasz Bańka z kl. I cg (I miejsce w biegu na 400 m z wynikiem 56.00 sek.), Łukasz Stocki z kl. III d (III miejsce w biegu na 100 m z wynikiem 12.59 sek.), Szymon Dufek z kl. III g (II miejsce w skoku w dal z wynikiem 5.52 m), sztafeta rozstawna 4 x 100 m w składzie: Szymon Dufek z kl. III g, Łukasz Bańka z kl. 1 cg, Szymon Luchowski z kl. I fg, Łukasz Stocki z kl. III d, Norbert Hurko z kl. I cg [R] (I miejsce z wynikiem 48.60 sek.).

Opiekunkami reprezentacji są p. prof. Monika Klimkowska (dziewczęta) oraz p. prof. Aneta Wdowiak (dziewczęta i chłopcy).

Dziękujemy za sportowe emocje i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Fot.: Aneta Wdowiak

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl