MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

Marcin Słupczyński tegorocznym laureatem medalu BENE MERENTI

26 kwietnia 2021

Od 1996 roku najlepszemu uczniowi kończącemu szkołę przyznawane jest odznaczenie „Bene Merenti” (Dobrze Zasłużonemu). Medal może otrzymać absolwent, który przez trzy lata osiągał bardzo dobre wyniki w nauce, godnie reprezentował I LO w Chełmie w różnych formach aktywności uczniowskiej, prezentował właściwą postawę moralną, wyróżniając się odpowiedzialnym stosunkiem do obowiązków szkolnych i wysoką kulturą osobistą.

26 kwietnia decyzją członków Rady Pedagogicznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie laureatem tego prestiżowego wyróżnienia został Marcin Słupczyński z klasy III g. Jest on finalistą Olimpiady Lingwistyki Matematycznej w latach szkolnych 2019/2020, 2020/2021. W latach 2018 – 2021 był stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego w ramach projektu „Lubelskie wspiera uzdolnionych” oraz Prezydenta Miasta Chełm.

Medal, opatrzony imieniem i nazwiskiem absolwentki oraz łacińskim napisem „Bene Merenti”, zostanie wręczony przez dyrektora szkoły w obecności grona pedagogicznego, rodziców i uczniów w najbliższym czasie. Zwykle odbywało się to trakcie uroczystości z okazji Dnia Patrona. W tym roku z racji zagrożenia epidemicznego nie będzie to możliwe. Laureat oprócz medalu otrzyma też ufundowaną przez Radę Rodziców nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych. Serdecznie gratulujemy!

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl