MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada 2023

W związku z przystąpieniem I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie do akcji edukacyjnej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023” w murach naszej szkoły odbyły się warsztaty dla uczniów z klas: II a, II c i II e. Rozpoczęła je krótka prezentacja, która przybliżyła młodzieży istotę praw dziecka na świecie. W dalszej części uczniowie z zaangażowaniem tworzyli plakaty ilustrujące ich spojrzenie na prezentowane zagadnienie. Następnie liderzy poszczególnych grup przedstawili wnioski ze swoich prac. Warsztaty zakończyła dyskusja nt. praw dziecka.

Wydarzenie było nie tylko okazją do zwiększenia świadomości na temat praw dziecka, ale również do budowania wspólnoty szkolnej, rozwijania empatii i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, konfrontowania poglądów, budowania dialogu, a także wspólnego poszukiwania rozwiązań. Znaczenie akcji młodzież podkreśliła w tym dniu niebieskim kolorem swoich ubrań, wyrażając w ten sposób solidarność z ideą praw dziecka oraz poparcie dla Konwencji Praw Dziecka.

Przedsięwzięcie zorganizowali: koordynator Szkolnej Grupy Praw Człowieka Franciszek Gałan z kl. I e oraz jej członkowie – Antonina Kolenda, Anna Nadzieja i Liliana Zarek z kl. I d. Koordynatorką akcji we współpracy z UNICEF była p. Katarzyna Dobrakowska. Warsztaty wsparł też Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Honoraty Zakrzewskiej.

Fot.: Katarzyna Dobrakowska, Marzena Postój

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl