MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Tolerancji w „Czarnieckim”

15 listopada 2019

Międzynarodowy Dzień Tolerancji, obchodzony 16 listopada, jest świętem szacunku, akceptacji i uznania różnorodności kultur na świecie. Z tej okazji na całym świecie organizowane są koncerty, wykłady, akcje uliczne, flash moby czy wystawy. Członkowie Szkolnej Grupy Amnesty International w tym roku postanowili ten dzień wyeksponować, organizując rozgrywki sportowe i zabawy dla młodzieży. Był to pretekst do podkreślenia znaczenia tolerancji oraz zasad „fair play” nie tylko na boisku.

W meczach uczestniczyły drużyny klas: I dp, I dg, I ep, I eg, II e, III c. Zawody uroczyście rozpoczęła p. dyrektor Teresa Mościcka, zwracając uwagę na szczególny ich cel i charakter. Ostatecznie najlepsza okazała się ekipa klasy I eg. Uczestnicy szkolnych obchodów Dnia Tolerancji w obecności przedstawicieli wszystkich klas w czasie spotkania Samorządu Uczniowskiego otrzymają z rąk Pani Dyrektor okolicznościowe dyplomy. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Organizatorami rozgrywek byli: uczniowie – Dawid Bożek z kl. III f, Zuzanna Dzieńkowska z kl. I dp, Dominika Jakubczyk z kl. II d, Mateusz Mazur z kl. III f, Aleksandra Mołczan z kl. II d, Emilia Orłowska z kl. I bg, Karolina Ostasz z kl. I ag, Marcin Paluch z kl. III c, Wiktoria Piątek z kl. III c, Laura Sappok z kl. II e, Aleksandra Szczepańska z kl. III c – oraz nauczyciele – p. prof. Katarzyna Dobrakowska, p. prof. Agnieszka Panas i prof. Aneta Wdowiak.

Fot.: Agnieszka Panas, Aleksandra Szczepańska

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl