MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

Oliwier Oleszczuk tegorocznym laureatem medalu BENE MERENTI

27 kwietnia 2023

Od 1996 roku najlepszemu uczniowi kończącemu szkołę przyznawane jest odznaczenie „Bene Merenti” (Dobrze Zasłużonemu). Medal może otrzymać absolwent, który przez cztery lata osiągał bardzo dobre wyniki w nauce, godnie reprezentował I LO w Chełmie w różnych formach aktywności uczniowskiej, prezentował właściwą postawę moralną, wyróżniając się odpowiedzialnym stosunkiem do obowiązków szkolnych i wysoką kulturą osobistą.

24 kwietnia decyzją członków Rady Pedagogicznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie laureatem tego prestiżowego wyróżnienia został Oliwier Oleszczuk z klasy IV d. Przez cztery lata nauki w I Liceum Ogólnokształcącym dał się poznać jako osoba bardzo rzetelna i kreatywna, reprezentująca niezwykle wysoki poziom kultury osobistej oraz życzliwości i empatii. Na wyróżnienie zasługują niewątpliwie jego wyniki w nauce: w klasyfikacji końcowej uzyskał średnią ocen; 5,75. Oliwier wykazuje uzdolnienia w zakresie językowym, ekonomii, nauk społecznych oraz geopolityce. Jest ambitny, systematyczny, potrafi panować nad swoimi emocjami, a sukcesy traktuje jako motywację do rozwijania swoich pasji. Zdobywane tytuły laureata i finalisty w wielu konkursach oraz olimpiadach, liczne stypendia Prezydenta Miasta Chełm, Prezesa Rady Ministrów czy Marszałka województwa lubelskiego są potwierdzeniem jego zaangażowania, pracowitości i nieprzeciętnej inteligencji. Mogliśmy także poznać go jako prowadzącego ważne szkolne uroczystości, reprezentującego godnie I Liceum w mieście i kraju. Oliwier Oleszczuk cieszy się sympatią i szacunkiem szkolnej społeczności.

Medal, opatrzony imieniem i nazwiskiem absolwentki oraz łacińskim napisem „Bene Merenti”, zostanie wręczony przez dyrektora szkoły w obecności grona pedagogicznego, rodziców i uczniów w trakcie uroczystości z okazji Dnia Patrona i zakończenia roku szkolnego w klasach czwartych. Laureat oprócz medalu otrzyma też ufundowaną przez Radę Rodziców nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych. Serdecznie gratulujemy!

Fot.: Marzena Postój

 

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl