MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

Oskar Juszczak tegorocznym laureatem medalu BENE MERENTI

22 kwietnia 2024

Od 1996 roku najlepszemu uczniowi kończącemu szkołę przyznawane jest odznaczenie „Bene Merenti” (Dobrze Zasłużonemu). Medal może otrzymać absolwent, który przez cztery lata osiągał bardzo dobre wyniki w nauce, godnie reprezentował I LO w Chełmie w różnych formach aktywności uczniowskiej, prezentował właściwą postawę moralną, wyróżniając się odpowiedzialnym stosunkiem do obowiązków szkolnych i wysoką kulturą osobistą.

22 kwietnia decyzją członków Rady Pedagogicznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie laureatem tego prestiżowego wyróżnienia został Oskar Juszczak z klasy IV e. Przez cztery lata nauki w I Liceum Ogólnokształcącym dał się poznać jako osoba bardzo sumienna, rzetelna, kreatywna, reprezentująca niezwykle wysoki poziom kultury osobistej oraz życzliwości i empatii. Na wyróżnienie zasługują niewątpliwie jego wyniki w nauce: w klasyfikacji końcowej uzyskał średnią ocen; 5,8. Oskar zawsze szanował nasze szkolne tradycje. Reprezentował szkołę w różnych konkursach i olimpiadach – jest tegorocznym finalistą XVII Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy indeks AGH w Krakowie”, Chętnie wspierał organizowane w „Czarnieckim” akcje charytatywne. Liczne stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Prezydenta Miasta Chełm są potwierdzeniem jego zaangażowania, pracowitości i nieprzeciętnej inteligencji. Oskar Juszczak cieszy się sympatią i szacunkiem szkolnej społeczności.

Medal, opatrzony imieniem i nazwiskiem absolwenta, a także łacińskim napisem „Bene Merenti”, wręczył dyrektor szkoły w obecności grona pedagogicznego, rodziców i uczniów w trakcie uroczystości Dnia Patrona oraz zakończenia roku szkolnego dla klas czwartych.

Fot.: Marzena Postój

 

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl