MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

Projekt Szkolnej Grupy Praw Człowieka najlepszy w Polsce!

15 czerwca 2023

Rozstrzygnięto polską edycję konkursu przeprowadzonego w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego „StandByMe – razem przeciw przemocy ze względu na płeć”, który realizowany jest od marca 2023 roku do lutego 2024 roku w czterech krajach Europy: Polsce, Węgrzech, Włoszech, Słowenii. Nasz zespół w drodze do sukcesu przeszedł kilka etapów: rekrutację, szkolenia, warsztaty, spotkania online oraz offline i najważniejsze – realizację zadania w formie happeningu. 15 czerwca wszystkie szkoły uczestniczące w akcji „StandByMe” spotkały się online, by zaprezentować i podsumować jej wyniki. Referentką naszej drużyny była Weronika Barycka z kl. II d.  Była to świetna wymiana doświadczeń i pomysłów. To był czas na poznanie niezwykłych ludzi z całej Polski i wyciągnięcie wspólnych wniosków w przyjaznej atmosferze. Spotkanie zakończyło się ogłoszeniem wyników konkursu i zbiorowymi podziękowaniami za udział nie tylko od Amnesty International, ale też od grup biorących udział w przedsięwzięciu.

W uzasadnieniu werdyktu jury (biorące pod uwagę w ocenie przesłane materiały, sprawozdanie oraz prezentację) doceniło nasz zespół za wieloetapowość akcji, bezpośrednie kreatywne zaangażowanie w happeningu dużej liczby osób – uczennic, uczniów i pracowników szkoły oraz oryginalny pomysł realizacji.

Nasza “złota dziewiątka” to: Julia Korkosz, Paulina Pikulska, Weronika Barycka, Paweł Adamczyk, Diana Prodan, Bartek Przebierowski, Michał Ślusarczyk z kl. II d, Dominika Korol z kl. II b i Patrycja Gaj vel Demczuk z kl. III b. Mentorkami drużyny były: p. Katarzyna Dobrakowska oraz p. Teresa Kurzępa. Wygraną stanowią karty podarunkowe Empiku, a także gadżety projektu „StandByMe – razem przeciw przemocy ze względu na płeć” (koszulki, torby bawełniane i długopisy). Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Gratulujemy sukcesu!

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl