Aktualności
Ruszyła V edycja Czapli Express
25 kwietnia 2023
Czarniecczycy po raz piąty ekspresowo powitali uczestników gry terenowej i ich opiekunów na Festiwalu Czapli Wszelakich, organizowanym w naszej szkole od 2017 roku. W rozgrywce wzięło udział siedem drużyn z chełmskich szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Stanisława Staszica, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej, Szkoły Podstawowej nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego, Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Razem” oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 2.
Wydarzenie rozpoczęła p. wicedyrektor Agata Brzozowska w auli, gdzie przedstawiono regulamin konkursu oraz drużyny, by następnie rozgrywka przeniosła się na tereny zielone. W auli również pozostali opiekunowie przybyłych zawodników, którzy mieli okazję posłuchać muzyki na żywo i spróbować poczęstunku przygotowanego przez klasę. Trzyosobowe zespoły otrzymały zadanie odwiedzić na terenie I Liceum Ogólnokształcącego dziewięć stanowisk, przy których wykonywały zadania teoretyczne i praktyczne z różnorakich dziedzin, takich jak: fizyka, biologia, geografia, historia i wiedza o społeczeństwie, wychowanie fizyczne, chemia, matematyka, języki obce (angielski, hiszpański, niemiecki i rosyjski). Z każdej dyscypliny były do wylosowania zadania o zróżnicowanej skali trudności; liczyły się też czas i praca zespołowa. Na grupy czekało również dodatkowe zadanie polegające na poszukiwaniu ukrytych w gąszczu zieleni czapli (konkursowe rzeźby uczniów klas pierwszych). Młodzież znakomicie integrowała i bawiła się podczas gry terenowej. Interesujące stanowiska przygotowali i obsługiwali uczniowie klas I d i II d. Natomiast prowadzącymi wydarzenie były: Magda Gwarda i Oliwia Skiba (I d) oraz Natalia Błaszczuk (II d). Uczniowie z rąk p. dyrektor Haliny Smyk otrzymali za udział dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie i Chełmski Park Wodny. Ponadto do zwycięzcy (Szkoła Podstawowa nr 5) trafiła na rok przechodnia statuetka – „Złota Czapla Czarniecczyków”. Drużyny zostały ocenione przez jury w składzie: przewodnicząca – p. dyr. Halina Smyk, członkowie: p. Teresa Kurzępa i p. Honorata Zakrzewska.
Za obsługę techniczną odpowiadali uczniowie klasy II d: Dominik Bronisz, Oskar Padrak, Łukasz Kurant, natomiast za oprawę multimedialną: Natalia Błaszczuk i Dominik Bronisz. Nad całym przedsięwzięciem czuwały: p. Hanna Jarosz i p. Teresa Kurzępa.
Fot.: Natalia Błaszczuk, Dominik Bronisz