MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

25 września 2018

W sali gimnastycznej odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości szkolnych w naszym liceum – ślubowanie uczniów klas pierwszych. Rotę przysięgi odczytali p. prof. Ewa Betiuk i p. prof. Tomasz Kociuba. Pierwszoklasiści przyrzekali na oba Sztandary Szkoły – historyczny z 1918 roku oraz nowy z 1975 roku – że staną się godnymi jej tradycji, będą sumiennie wypełniać obowiązki uczniowskie, a także szanować jej symbole i tradycję.

Pani dyrektor Teresa Kiwińska w swoim wystąpieniu podkreśliła, że bycie czarniecczykiem zobowiązuje nie tylko do sumiennego wypełniania obowiązków szkolnych, ale też do kultywowania tradycji patriotycznych i lokalnych, umiłowania sprawiedliwości, pracowitości, uczciwości i odpowiedzialności.

W imieniu uczniów klas pierwszych głos zabrała Roksana Paralusz z kl. I b.

W obecności wychowawców, p. prof. Teresy Świś (klasa I a), p. prof. Ewy Betiuk (klasa I b), p. prof. Małgorzaty Marek (klasa I c), p. prof. Katarzyny Stojeckiej (klasa I d), p. prof. Tomasza Kociuby (klasa I e), p. prof. Anny Cichosz (klasa I f), p. prof. Ewy Pieńkowskiej (klasa I g), dyrektor – p. Teresa Kiwińska oraz wicedyrektorzy – p. Edyta Kowalczuk i p. Robert Wojciechowski wręczyli uczniom legitymacje i znaczki szkolne.

Imprezę, którą prowadzili Gabriela Komar i Marcin Paluch z kl. II c, przygotowali p. prof. Ewa Betiuk i p. prof. Tomasz Kociuba.

Fot.: Marzena Postój

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl