MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

„Miłości ziemi rodzinnej, miłości rodaków, miłości wszystkiego co polskie – stój zawsze przy mnie!” – ślubowanie uczniów klas pierwszych

25 września 2019

W sali gimnastycznej odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości szkolnych w naszym liceum – ślubowanie uczniów klas pierwszych. Rotę przysięgi odczytał p. prof. Adam Ziemba. W obecności obu Sztandarów Szkoły – historycznego z 1918 roku oraz nowego z 1975 roku – pierwszoklasiści przyrzekali sumiennie wypełniać obowiązki uczniowskie, a także szanować symbole i tradycję „Czarnieckiego”.

Pani dyrektor Teresa Mościcka w swoim wystąpieniu podkreśliła, że bycie czarniecczykiem zobowiązuje nie tylko do sumiennej nauki, ale też do kultywowania tradycji patriotycznych, umiłowania prawdy, pracowitości, uczciwości i odpowiedzialności.

W imieniu uczniów klas pierwszych głos zabrała Maja Langiewicz z kl. I cp.

W obecności wychowawców, p. prof. Aldony Klejmont (klasa I ap), p. prof. Małgorzaty Kość (klasa I bp), p. prof. Honoraty Zakrzewskiej (klasa I cp), p. prof. Doroty Mandzińskiej (klasa I dp), p. prof. Hanny Jarosz  (klasa I ep), p. prof. Emilii Jadwiszczak (klasa I ag), p. prof. Anny Popielewicz (klasa I bg), p. prof. Adama Ziemby (klasa I cg), p. prof. Teresy Kurzępy (klasa I dg), p. prof. Renaty Jóźwiak (klasa I fg), dyrektor – p. Teresa Mościcka oraz wicedyrektorzy – p. Edyta Kowalczuk i p. Robert Wojciechowski wręczyli uczniom e-legitymacje i znaczki szkolne.

Imprezę, którą prowadzili Sandra Olechowska z kl. II d i Marcin Słupczyński z kl. II g, przygotowała p. prof. Aldona Klejmont.

Fot.: Marzena Postój

 

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl