MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

„Speakers’ Corner”, czyli I Turniej Oratorski w „Czarnieckim”

04 kwietnia 2022

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami krasomówczymi podczas „Speakers’ Corner”, czyli I Turnieju Oratorskim. Ideą wydarzenia jest upowszechnianie swobodnego wypowiadania poglądów w imię humanistycznych wartości (w tym godności drugiego człowieka) oraz dbałość o kulturę i piękno języka polskiego. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach III Tygodnia Humanisty w I LO.

Uczniowie klas: I a, I c, I d oraz II d wypowiadali się na temat wartości aksjologicznych i etycznych. Młodzi zdolni mówcy zostali ocenieni przez jury w składzie: p. Iwona Janeczek – wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, p. Iwona Lasek – doktor nauk prawnych PWSZ-u w Chełmie, Bogumiła Szaruga – uczennica klasy III dp – aktywistka Szkolnej Grupy Praw Człowieka. Zwycięzcą turnieju prowadzonego przez Antoninę Wójtowicz (kl. I a) została Gabriela Kamińska z kl. II d, II miejsce zostało przyznane Marcie Przepiórze z kl. I c, III zaś Małgorzacie Gaj vel Demczuk z kl. I d.

Organizacją wydarzenia zajęli się uczniowie klas I a i I d pod opieką p. Teresy Kurzępy. Za projekty graficzne odpowiedzialni byli Mateusz Flis z kl. I a oraz Paweł Adamczyk z kl. I d, a za serwis zdjęciowy – Agata Panasiuk z kl. I d.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

Fot.: Krzysztof Głąb

 

 

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl