MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

Świąteczne spotkania językowe

17 grudnia 2021

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia klasy uczące się języka hiszpańskiego i niemieckiego miały możliwość przeniesienia się w świąteczną aurę naszych zachodnich sąsiadów.  Podczas lekcji nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz poznawania zwyczajów bożonarodzeniowych.

Młodzież ucząca się języka niemieckiego przygotowała prezentacje obrazujące tradycje wigilijne, sylwestrowe i noworoczne. Głównym punktem programu było wspólne oglądanie filmu „Diner for one”, który zwiastuje naszym zachodnim sąsiadom nadchodzący Nowy Rok i którego nie może zabraknąć w wieczór sylwestrowy w żadnej niemieckiej rodzinie.

Na lekcjach języka hiszpańskiego uczniowie zapoznali się z hiszpańskimi tradycjami bożonarodzeniowymi. Mieli również możliwość wysłuchania i zaśpiewania najbardziej znanych kolęd i piosenek świątecznych, takich jak „Noche de Paz”, „Cascabel” czy „Feliz Navidad”. Wykonywali też interaktywne ćwiczenia leksykalne, quizy oraz sprawdzili znajomość słownictwa związanego z Bożym Narodzeniem podczas gry w domino obrazkowe.

Świąteczne spotkania językowe zorganizowały p. Katarzyna Hauber, p. Edyta Jedut, p. Justyna Kowalska.

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl