MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

Wesele czas zacząć…, czyli „otrzęsiny” pierwszoklasistów

04 listopada 2022

Nasza szkoła zamieniła się w polskie wesele. Tego dnia uczniowie klas pierwszych podczas otrzęsin stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Zanim to jednak nastąpiło, musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez starsze koleżanki z kl. II b: Kingę Kwiatkowską, Alicję Fedorowicz, Ilonę Sołdaczuk oraz Samorząd Uczniowski. Oprócz niesamowitych strojów weselnych każda klasa wykonała „pierwszy taniec”. Pierwszoklasiści zaprezentowali również swoje umiejętności literackie, głosząc życzenia dla pary młodej. Ciekawą formą prezentacji klas były kosze zawierające wszystko to, co wyróżnia dany profil. Prawdziwe polskie wesele nie odbyłoby się bez oczepin i tradycyjnych „krzesełek”. Na koniec wysłuchaliśmy utworu w wykonaniu Wiktorii Czyż i Jakuba Wiewióry pt. „Czy ten pan i pani”, czym zachęcili wszystkich uczestników do wspólnej zabawy i tańca.

Wszystkie konkurencje były oceniane przez szacowne jury w składzie: p. Halina Smyk, p. Agata Brzozowska, p. Marta Sadowska, p. Jarosław Betiuk, Ada Potocka, Michał Deneka oraz Maja Langiewicz. Otrzęsiny prowadził Mikołaj Soja, a nad nagłośnieniem czuwali: Mateusz Woś, Piotr Wieliczko, Karol Kraluk i Oliwier Godziszewski. Nad całokształtem czuwała p. Honorata Zakrzewska.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze przedsięwzięcie ułatwi naszym pierwszakom zaaklimatyzowanie się w I LO im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie.

Fot.: Marzena Postój

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl