MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

XXI finał szkolnego konkursu wiedzy ogólnej „Tysiąc w rozumie”

27 marca 2019

„Co wiemy to tylko kropelka, czego nie wiemy to cały ocean” (Isaac Newton), a wiemy bardzo dużo… O tym przekonaliśmy się podczas XXI finału szkolnego konkursu wiedzy ogólnej „Tysiąc w rozumie”, który odbył się w auli im. Wiktora Ambroziewicza I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego.

Tysiąc złotych, wielka satysfakcja oraz uznanie w oczach koleżanek i kolegów to nagrody, które czekały na zwycięzcę konkursu, organizowanego przez Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie od 1998 roku. Pierwszy etap to test, do którego może przystąpić każdy uczeń. Pytania układają nauczyciele języka polskiego, języka angielskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, biologii, chemii, geografii, matematyki, fizyki oraz wychowania fizycznego. Na podstawie liczby punktów zdobytych w eliminacjach wyłoniono ośmioro finalistów, którzy wzięli udział w Wielkim Finale, podczas którego odpowiadali na pytania ekspertów z wybranych przez siebie dziedzin, prezentując swoją wiedzę, umiejętności, jak również inteligencję przed licznie zgromadzoną publicznością.

W tegorocznym finale konkursu zmierzyli się: Dominika Lubawska z kl. III a, Marcel Szubartowski z kl. II f, Filip Gębicki z kl. II f, Łukasz Bis z kl. III h,  Patryk Nowosad z kl. III e, Piotr Wieczorek z kl. III h, Marcin Słupczyński z kl. I g, Michał Kowalczuk z kl. II f. Jurorami i ekspertami byli: p. dyrektor Teresa Kiwińska (geografia) – przewodnicząca jury,  p. prof. Katarzyna Dobrakowska (wiedza o społeczeństwie), p. prof. Emilia Jadwiszczak (chemia), p. prof. Hanna Jarosz (fizyka), p. prof. Aldona Klejmont (język angielski), p. prof. Małgorzata Kość (historia), p. prof. Jolanta Maciejewska (biologia), p. prof. Marta Sadowska (wychowanie fizyczne), p. prof. Katarzyna Stojecka (matematyka), p. prof. Robert Wojciechowski (język polski).

Zwycięzca mógł być tylko jeden i to on otrzymał z rąk p. dyrektor Teresy Kiwińskiej „czek” na 1 000 zł. Ten zaszczyt w XXI finale konkursu przypadł Dominice Lubawskiej.

Wszystkim finalistom tegorocznej edycji konkursu „Tysiąc w rozumie” serdecznie gratulujemy!

Fot.: Marzena Postój, Aleksandra Brudnowska

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl