Aktualności
Aleksander Oleszczuk stypendystą Funduszu ZDOLNI
28 listopada 2025
Aleksander Oleszczuk z klasy III a już drugi rok z rzędu będzie kontynuował swoją przygodę naukową dzięki wsparciu Funduszu ZDOLNI (w latach 1981 – 2024 pod nazwą Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci). Uczestnicy programu mają szansę na udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników uczelni wyższych i instytutów badawczych, obozach naukowych, stażach badawczych oraz seminariach. Stypendium to stanowi więc dla naszego ucznia wyjątkową okazję do rozwijania zainteresowań w dziedzinie chemii i biologii poprzez udział w warsztatach, tworzenie projektów naukowych, a także stanie się częścią aktywnej społeczności naukowej. Dołączenie Aleksandra do programu było możliwe dzięki jego znaczącym osiągnięciom naukowym, zaangażowaniu w działalność wolontariacką i społeczną oraz ambitnym planom na przyszłość. W jego naukowej przygodzie z Funduszem ZDOLNI aktywnie wspiera go p. Teresa Świś — nauczycielka chemii.
Fot.: Anna Sadlak

WCAG