MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

EKOPRACOWNIA – „Człowiek w środowisku”


Od 20 lutego do 20 września 2023 r. w ramach konkursu „Ekopracownia – zielone serce szkoły” z Programu Regionalnego Wsparcie Edukacji Ekologicznej, zgodnie z zawartą 7 sierpnia 2023 r. umową nr 192/2023/D/EE pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Lublinie a Miastem Chełm w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie utworzono ekopracownię. Całkowity koszt zadania to 50 000 zł, z czego pozyskana dotacja ze środków NFOŚiGW to kwota 45 000 zł, środki zaś Miasta Chełm to ponad 5 000 zł.

Nasza ekopracownia mieści się w gruntownie odnowionej i pomalowanej sali. Wyposażona została w  biurko nauczycielskie, witrynę, jedną białą magnetyczną tablicę suchościeralną, monitor interaktywny oraz komputer. Wymieniono oświetlenie na energooszczędne (dwanaście lamp ledowych) oraz zamontowano w oknach trzy rolety. Salę wyposażono w 34 stoliki i krzesełka.

W celu uatrakcyjnienia zajęć dydaktycznych jako niezbędny warunek gwarantujący pełne pozyskanie wiedzy przez doświadczenie i obserwację oraz umiejętne wykorzystanie jej w życiu codziennym zakupiono pomoce dydaktyczne służące do realizacji programu edukacyjnego przedmiotów – chemii i biologii.

W ramach promocji projektu umieszczona została tablica informacyjna, informacje o dofinansowaniu i realizacji zadania przekazano mediom i lokalnej prasie, a także zamieszczono je na witrynach internetowych naszej szkoły i Urzędu Miasta Chełm.

Nowoczesna i funkcjonalna pracownia, odpowiednio wyposażona i przyjazna uczniom, niewątpliwie podniesie prestiż szkoły, a naukę biologii i chemii uczyni o wiele ciekawszą.

Obchodzony 5 czerwca Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego stał się okazją do rozstrzygnięcia konkursu „Ekopracownia – zielone serce szkoły”. Główne jego cele to m. in. kształtowanie wśród młodzieży szkolnej postaw proekologicznych, promowanie idei zrównoważonego rozwoju oraz aktywnych metod edukacji w zakresie ochrony środowiska. W gronie laureatów konkursu znalazła się także nasza szkoła. 5 czerwca 2023 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie p. dyrektor Halina Smyk odebrała voucher na kwotę 50 000 złotych na wyposażenie pracowni przyrodniczej.

Fot.: Szkoła Podstawowa nr 6 w Chełmie


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W…

WIELKIEJ LEKCJI „CZŁOWIEK W ŚRODOWISKU” [ZOBACZ]

II WOJEWÓDZKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM „CZŁOWIEK W ŚRODOWISKU [ZOBACZ]

Powrót