MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III

16 października 2019 r. uczniowie klas III c i II b uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych z wiedzy o społeczeństwie w ramach akcji ogólnopolskiej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”. Projekt skierowany jest do nauczycieli i uczniów ze szkół ponadpodstawowych z pięciu województw Polski Wschodniej: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko – mazurskiego. Czarniecczycy znaleźli się w gronie stu klas z województwa lubelskiego, w których przeprowadzono zajęcia.

Uczniowie klas III c i II b uczestniczyli w czterech lekcjach, których celem było przybliżanie młodzieży tematyki przedsiębiorczości, budowanie przedsiębiorczych postaw, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz informowanie o tym, jak Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm. Zajęcia prowadzone były metodą warsztatową. Uczestnicy mieli okazję wymienić poglądy na tematy związane z projektem, a także sprawdzić swoje możliwości jako przyszły  młody przedsiębiorca.

Tegoroczna edycja projektu była niewątpliwie atrakcyjna z powodu dużej liczby materiałów dydaktycznych. Jednym z nich była gra planszowa „Czas na Start-up!”. Uczniowie wcielali się w rolę młodych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Każdy uczestnik gry mógł rozwijać własny „start-up”, aby stworzyć ten najlepszy na rynku. Wśród materiałów dydaktycznych znalazły się również: film animowany, prezentacje, karty pracy i broszury o Unii Europejskiej.

Koordynatorem projektu była p. dyrektor Teresa  Mościcka, zajęcia odbywały się pod opieką merytoryczną p. prof. Ewy Betiuk – nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie. Moderatorami projektu ze strony uczniów byli: Gabriela Cygańczuk, Aleksandra Ostasz z kl. II b i Artur Grabowiec z kl. III c.

Fot.: Ewa Betiuk

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lochelm.pl
e-mail: liceum@1lochelm.pl